Son Projelerimizden Çelik Karkaslı Merdiven Uygulamamız

Son birkaç yıldır özellikle evlerde statik boyalı çelik karkaslı merdivenler kullanılmaya başlandı, çelik merdivenlerde çeliğe istenen şekil verilerek şık merdivenler üretmek mümkün.

Çelik merdivenin kullanıldığı mekana göre basamakları ahşap veya mermer kullanıyoruz, Tarabya Aksoy evlerinde yaptıgımız bu projede meşe ahşap basamak kullandık, korkuluk olarakta 6+6 mm lamine temper camları paslanmaz çelik spiderlar ile çelik konstrüksiyon merdivene monte ettik, küpeşte olarak 50×20 mm 304 kalite paslanmaz çelik küpeşte kullandık.

Çelik karkasın yapımında 10 mm sac lazerde kesildi, statik boya sonrası monte ettik, bu projede  tamamen gizli vidalama sistemi kullandık, çelik merdivenin hiçbir yerinde kaynak yoktur, bu nedenle çelik kısmı 4 saatte bitti,

Mimarların yeni trendi Paslanmaz Halatlı Korkuluk

Paslanmaz halatlı korkuluk son yıllarda tüm mekanlarda mimarlar tarafından çok tercih edilmeye başlandı. Paslanmaz halat değişik malzemeler ile kullanılarak mekanlarda farklılıklar yaratıyor. Statik boyalı çelik dikmeler, çelik üzeri ahşap giydirilmiş dikmeler, lama ve kutu profiller ile kombinlenerek muhteşem dizaynlar yapılıyor. paslanmaz çelik Halatları sadece yatayda değil yerden tavana özel üretim paslanmaz gergi aksesuarları kullanılarakta korkuluk yapılabiliyor. […]

Cam vazo uygulama

Son yılların gövde korkuluk uygulamalarından cam Vazo;
Cam vazo korkuluk uygulaması son yıllarda tüketiciler ve mimarlar tarafında evlerde otellerde, villa ve malikanelerde kullanılmaya başlandı. Görünümü çok şık olan uygulamada iki farklı ürün tercih ediyoruz, cam vazoların üzerindeki aksesuarlar döküm pirinç veya döküm paslanmaz kaplıdır. Üst küpeşte olarak ahşap, paslanmaz veya pirinç boru kullanıyoruz.

Duvarlarınızı dekoratif duvar panelleri ile güzelleştirin

Dekoratif duvar panelleri hem iç hem dış mekan kullanımına uygundur. Dekoratif taş duvar kaplama panelleri kolay uygulanır, mekan değişikliklerinde yeniden boyutlandırılarak başka bir yere monte edilebilir. Böylelikle bütçeden tasarruf etmenizi sağlar. Duvar kaplama panelleri kanserojen veya insan saglığına zararlı maddeler içermez, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

matone_vecchio fondobianco

Dekoratif Duvar Panelleri modellerine kataloglarımızda bakabilir ve sipariş verebilirsiniz:

Dekoratif Duvar Panelleri

Doğal gürünümlü mekanlar için Kültür tuğlası ve Kültür taşı

Kültür tuğlası ve kültür taşı doğadaki taşlar bire bir incelenip kalıpları çıkartılarak üretilmektedir. Her tür iç ve dış mekanlarda taş duvar kaplama, tuğla duvar kaplama olarak kullanılabilir, renk solması yapmaz, dekoratif kültür tuğlası ve dekoratif kültür taşı kanserojen herhangi bir madde içermez. Yapılarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kültür tuğlası ve kültür taşı çeşitlerine kataloglarımızdan erişebilirsiniz:

Kültür Taşları

Kültür Tuğlaları

Modern Mimarlar Paslanmaz Korkuluk tercih ediyor

Gelişen modern mimari ile birlikte dekorasyonda kullanılan malzemelerde çeşitlendi, modern makinalar ile malzemeye şekil vermek, bükmek kolaylaştı. Artık eski tarz demir korkuluk yerine paslanmaz çelik korkuluk kullanılmaya başlandı, paslanmaz çelik yine paslanmaz halat ve cam ile kombine edilerek  halatlı korkuluk, camlı korkuluklar dekorasyonda yerini almaya başladı.

cam spiderlı merdiven çelik kons. ve cam

Paslanmaz Çelik Camlı Korkuluk

Paslanmaz çelik, minimum %10,5 krom elementi içeren bir demir-karbon alaşımıdır. Çeliğin paslanmamasını sağlayan krom elementidir. Bu malzeme korozyona dayanıklı olduğu için havacılıkta, gıda ve inşaat sektöründe tercih edilmektedir.

Biz de merdivenlerde, teraslarda ve koruma gerektiren birçok yerde paslanmaz çelik korkuluk kullanıyoruz. Paslanmaz çelik korkulukları cam, ahşap, çelik halat  ile kombine ederek farklı üretimler yapıyoruz. Son yıllarda korkulukta, özellikle mimarlar tarafından paslanmaz çelik camlı korkuluk çok kullanılmaya başlandı. Evlerde iş yerlerinde okullarda, kafelerde, hastanelerde paslanmaz çelik cam kombinasyonu ile oluşturulan korkuluk tasarımları mekanlara ekstra estetik görünüm kazandırıyor.

Kültür taşları ve kültür tuğlaları

Kültür taşlarımız ve kültür tuğlalarımız doğal taşın sahip olmadığı birçok avantajı beraberinde getiren ürünlerimizdir, ürünlerimiz sizlere bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Kültür taşları ve kültür tuğlaları, hafif agrega, yüksek mukavemetli portlant çimento ve inorganik demir oksit boya pigmentlerinden oluşur.

Boya pigmenti olarak Bayerin ürünleri kullanılmaktadır. Bünyesindeki hafif agrega sayesinde; 1 m2’de yaklaşık 30-40 kg ağırlığa sahiptir. Bu özelliği ile hem taşıma ve depolamada hem de uygulamada büyük rahatlık sağlar.

Dekoratif taş ve tuğla görünümlü paneller

Dekoratif taş ve tuğla görünümlü paneller hakkında bilgiler;

  • Dekoratif taş ve tuğla görünümlü paneller polyester, fiberglas ve doğal taş tozundan üretilir.
  • Dekoratif paneller  doğadan özel kopyalama ve üretim teknikleri ile bire bir, doğal taş dokusu ve görüntüsüne sahiptir.
  • Paneller 133 cm x 333 cm ebatlara sahiptir.
  • Ortalama 6-8 kg/m² ağırlığa ve 3 – 4mm et kalınlığına sahiptir.

Ahşap merdiven

Ahşap merdiven sistemlerde en önemli konu malzeme seçimidir. Cila ve üretim yöntemleri de en az malzeme seçimi kadar önemlidir. Ahşap basamaklar MDF üzerine ahşap papel kaplanarak oluşturulur, üzerine yoğun tragige uygun kaliteli cila kullanılır. Ahşap merdiven sistemlerdeki ahşap basamaklar ya betonarme üzerine kalıbı çıkartılarak uygulanır ya da hayalet merdiven dediğimiz duvarlara çelik merdiven basamağı monte edilir. Altı üstü ahşap basamak ile kaplanarak üretilir.

Ahşap merdiven sistemler temizliği kolay, uzun yıllar kullanıma uygun bir malzemedir, mekanların daha sıcak görünmesini saglar, modern klasik her mekana uygulanabilir burada önemli olan ahşap merdivenlerde renk ve ağaç seçimine dikkat etmek gerekir.

Paslanmaz Korkuluk

Paslanmaz Korkuluk veya Paslanmaz Çelik Korkuluk sitemlerde paslanmazlığı saglayan çeliğe ilave edilen %10.5 ile %11 oranında bulunan kromdur. Paslanmaz korkuluk sistemlerinde kullanılan materyal korozyona ve paslanmaya dirençli bir metaldir; ancak düşük oksidasyon ve tuzluluk paslanmaz çeliği de etkiler. Bu nedenle deniz kenarında veya denize yakın yerlerde ve denizcilikte krom oranı yüksek 316 kalite paslanmaz çelik malzeme kullanılır.

Paslanmaz korkuluk üretiminde sadece paslanmaz malzeme değil beraberinde cam veya paslanmaz halat kullanarak değişik modellerde ve mekana uygun üretim yapılmaktadır.

Camlı korkuluk

Son yıllarda mimarlar camı hem iç hemde dış mekanlarda çok kullanmaya başladılar. Cam paslanmaz dikmeler, paslanmaz spider, paslanmaz veya alüminyum U kanal içinde korkuluk olarak veya ara bölme, kapı, pano, teraslarda ve balkonlarda emniyet amaçlı kullanılmaya başlandı. […]