Korkuluk

Korkuluk

Ürettiğimiz paslanmaz küpeşteler 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Paslanmaz korkuluk üretiminde kullandığımız tüm makinalar son teknolojiye sahipdir.

Paslanmaz küpeşte üretiminde müşterinin istediği merdivenin şekli  dikkate alınarak ve cam ile birleştirilerek farklı modellerde imalat yapmaktayız. Paslanmaz camlı korkuluk üretiminde Türkiye’nin en kaliteli ve en şık camlı küpeştelerini üretiyoruz.

Camlı korkulukta kullandığımız camlar Türkiye Şişe cam ürünleridir. Camlı küpeştede lamine cam /temperli cam veya lamine + temperli cam kullanıyoruz.

Cam küpeşte üretiminde kullanılan lamine cam Kırılmaz cam olarak bilinse de aslında kırılan fakat dağılmayan camdır bu nedenle yaralanmalara sebep olmaz. Plaka halindeki iki cam arasına konan PVB yapışkanlı folya ile laminasyon fırınında belli süre kalan cam lamine edilmiş olur.

korkuluk

Camlı küpeşte/ camlı korkuluk üretiminde kullandığımız temper cam yatay hat üzerinde camın dış yüzeylerine basınç gerilimi, cam ortasına ise dolaylı bir çekme gerilimi kazandırmak için ısıtma ve soğutma aşamalarını içerir. Kibele olarak paslanmaz korkuluk modelleri, cam vazolu korkuluk modelleri, cam korkuluk modelleri, ahşap merdiven, paslanmaz dekorasyon, hayalet merdiven gibi ürünler ile müşterilerimizin iç dekorasyon stillerini daha güvenli ve konforlu bir hale getiererek yeni trendlere ayak uydurmasını sağlıyoruz. 

Temperli cam işlemsiz cama göre yaklaşık 5 kat daha dayanıklı olup ; kırıldığı zaman zar büyüklüğünde parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından güvenlik camı olarak kullanıma uygundur. Temper işleminden sonra camlara herhangi bir kesim,delik delme,kenar ve yüzey işlemi yapılamaz. (kumlama hariç)

  • Kibele olarak cam korkuluklarda lamine+temper cam kullanmayı tercih ediyoruz. 
Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email